رفتن به نوشته‌ها

مردم ایران ۴۵ سال مقابل تحریم های آمریکا بسیجی وار مقابله کرده اند

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا گفت: تمام مردم ایران از جمله اشخاص مهم سیاسی، اجتماعی، ادارات، شرکت، موسسات و کارخانه‌های خصوصی ۴۵ سال تحت تحریم‌های ظالمانه آمریکا بسیجی وار مقاومت و مقابله کرده‌اند.


سردار عباسقلی زاده یکشنبه، ۲۸ آبان ماه در نشست خبری، بسیج را مایه امنیت، اقتدار، آرامش و پیشرفت نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: در امنیت با دو مقوله دفاعی و درون کشوری مواجه هستیم که در امنیت دفاعی، کشورهای دیگر توان تجاوز به ایران اسلامی را ندارند و در امنیت داخل کشوری، زندگی روزمره خانواده‌ها، ادارات، مدارس و کارخانجات در جریان است و طبق فرموده مقام معظم رهبری نیز کشور در سایه امنیت پیشرفت می‌کند و فردی که دچار خطر و بحران امنیتی شده باشد، قدردان امنیت خواهد بود.


به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: بسیج نیروی مخلص، ایثارگر، مخلص، فداکار، خدمتگزار، عاشق خدمت و ولایت است که در این ۴۴ سال در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، دفاعی، سیل، زلزله، محرومیت زدایی، کمک و رفع محرومیت نقش بسزایی داشته است.


وی ادامه داد: امروزه تمامی کشورهای غربی و آمریکا در سایه اقتدار نظامی انقلاب اسلامی از اقدام نظامی علیه ایران پرهیز می‌کنند و حتی برای عدم هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری آمریکا از ما تشکر می‌کنند و این امر مرهون تفکر بسیجی است که تمام عرصه‌های جامعه را فرا گرفته است.


عباسقلی زاده به تولید بیش از ۹۵ درصد از داروها در داخل کشور اشاره کرد و گفت: تفکر بسیجی در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، دفاعی و بهداشت و درمانی جاری بوده و پزشکان ما در کشورهای دیگر، بیمارستان برای معالجه بیماران می‌سازند و این درحالی است که در زمان طاغوت از فیلیپین، هندوستان و پاکستان پزشکانی به کشور می‌آمدند.


وی با بیان این‌که بسیج به نظام سلامت در ریشه کن کردن بیماری فلج اطفال و درمان بیماری کرونا کمک شایانی کرد، گفت: رهبر معظم‌ انقلاب، ۱۵ سال گذشته شعار سال‌ها را حول محور اقتصاد قرار دادند ولی ما همواره این فرامین را شعار تلقی کرده و عملیاتی نکرده‌ایم اما دولت انقلابی سیزدهم، در راستای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است.


وی، دلیل خروش اصلی مردم فلسطین را آوارگی ۷۵ ساله توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی عنوان کرد و ادامه داد: رژیم کودک‌کش صهیونیستی در این ۷۵ سال، منازل و روستاهای فلسطینیان را آتش زده و از هیچ ظلم و بدی علیه این ملت مظلوم و مقتدر دریغ نکرده است ولی امروزه به همت انقلاب اسلامی، رزمندگان فلسطینی با مقاومت خود وجدان انسان‌های آزاده را بیدار کرده‌اند و اغلب کشورهای غربی و عربی از رژیم صهیونیستی اعلام انزجار می‌کنند.


فرمانده سپاه عاشورا، برنامه‌های هفته بسیج مستضعفین را تشریح کرد و از اجرای ۱۲۰۰ برنامه در استان خبر داد و افزود: در قرارگاه محرومیت‌زدایی طی یک سال اخیر، کارهای زیادی به ارزش ۱۸۳ میلیارد تومان انجام گرفته است.


وی تصریح کرد: توزیع بسته‌های معیشتی، اقلام کمک تحصیلی، کمک به آزادسازی زندانیان با جرائم غیرعمد، تهیه ۲۱۹ جهیزیه برای نوعروسان، تهیه کالاهای اساسی خانوار نیازمند، خدمات آموزشی چون تدریس خصوصی و عمومی، ترمیم ۱۴۰ واحد مسکونی و احداث ۱۲۰ واحد مسکونی و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم به ارزش ۵۳ میلیارد تومان از جمله کارهای انجام گرفته در سپاه عاشورا بوده و هم‌چنین بسیج در زلزله، کرونا و سیل همیشه در کنار مردم حاضر بوده است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *