رفتن به نوشته‌ها

رونمایی از فتاح۲ و بیانات رهبر انقلاب تیتر رسانه های عربی

صبح امروز در جریان بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه، از موشک جدید هایپرسونیک به‌نام«فتاح۲» رونمایی شد که این رویداد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به‌دنبال داشت.


به گزارش ایسنا، فرمانده کل قوا صبح امروز (یکشنبه) با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا، به مدت یک ساعت و نیم از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو بازدید کردند.


در این نمایشگاه که شامل بخش‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی بود، دستاوردهای جدید و به‌روز شده دانشمندان و متخصصان جوان نیروی هوافضای سپاه پاسداران تحت عنوان «از ایده تا محصولِ تمام ایرانی» به نمایش گذاشته شده بود.  

همزمان با حضور رهبر انقلاب اسلامی در این نمایشگاه، از موشک کروز هایپرسونیک «فتاح ۲»، سامانه پدافندی متحرک «مهران» و سامانه ارتقاء یافته «۹ دی» و هم‌چنین پهپاد «شاهد ۱۴۷» رونمایی شد.


رهبر انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین و استمرار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفتند: قضایای غزه بسیاری از حقایق مکتوم را برای مردم دنیا آشکار کرد که یکی از این حقایق، طرفداری سران کشورهای غربی از تبعیض نژادی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض نژادی خواندند و گفتند: صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر می‌دانند و بقیه آحاد بشر را نژاد پَست به حساب می‌آورند و به همین دلیل است بدون احساس ناراحتی وجدان، چندین هزار کودک را به قتل رسانده‌اند.

ایشان تاکید کردند: هنگامی که رئیس‌جمهور آمریکا، صدراعظم آلمان، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس، با آن همه ادعا از چنین رژیم نژادپرستی حمایت و به آن کمک می‌کنند، به معنای طرفداری این آقایان از تبعیض نژادی به‌عنوان نفرت‌انگیزترین مسائل دنیا است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مردم اروپا و آمریکا نیز باید تکلیف خود را با این وضعیت روشن کنند و نشان دهند که طرفدار تبعیض نژادی نیستند.  
نکته دیگری که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره قضایای غزه به آن اشاره کردند، موضوع ناکامی نظامی و عملیاتی رژیم صهیونیستی بود.


رهبر انقلاب اسلامی بمباران وحشیانه بیمارستان‌ها و زنان و کودکان در غزه را نشانه عصبی بودن شدید سران رژیم صهیونیستی از شکست خود دانستند و افزودند: شکست رژیم صهیونیستی در غزه، یک واقعیت است و پیشروی و ورود به داخل بیمارستانها و یا خانه‌های مردم، پیروزی نیست زیرا پیروزی به معنای شکست دادن طرف مقابل است که رژیم صهیونیستی تاکنون نتوانسته است به آن دست یابد و در آینده هم نخواهد توانست.


«رونمایی از فتاح۲ و بیانات رهبر انقلاب»؛ تیتر رسانه‌های عربی


شبکه الجزیره در این باره نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که رژیم صهیونیستی علیرغم اینکه بیش از ۴۰ روز قدرت نظامی خود را به کار گرفته است، اما نتوانست اهداف خود را محقق کند.


این شبکه قطری به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: بمباران وحشیانه بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان غزه نشانه عصبی بودن سران رژیم صهیونیستی از شکست است.


شبکه المیادین نیز نوشت که رهبر معظم انقلاب تاکید کرد، شکست رژیم صهیونیستی در غزه یک واقعیت است و ورود آن‌ها به بیمارستان‌ها و خانه‌های مردم پیروزی نیست.


این شبکه لبنانی همچنین آورده است: رهبر انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد که حمایت‌های رهبران آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه از چنین رژیم نژادپرستی به معنای حمایت از تبعیض نژادی است.


بخش عربی شبکه آر تی نیز با انتشار تصاویری نوشت که صبح امروز در جریان بازدید رهبر ایران از نمایشگاه آخرین دستاوردی‌های نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای اولین بار از موشک هایپرسونیک «فتاح۲» رونمایی شد.


این شبکه دیگر بیانات مقام معظم رهبری درخصوص قدرت نظامی ایران را نیز منتشر کرد.


پایگاه خبری العهد هم با انتشار تصاویری از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه و اعلام خبر رونمایی از موشک هایپرسونیک «فتاح۲» به بیانات رهبر انقلاب درخصوص تحولات غزه پرداخت.


این پایگاه خبری لبنانی به نقل از مقام معظم رهبری نوشت که اتفاقات غزه بسیاری از حقایق مکتوم را برای مردم جهان آشکار کرد و شکست رژیم صهیونیستی یک واقعیت است زیرا حمله به بیمارستان‌ها و خانه‌های مردم پیروزی نیست.


پایگاه خبری القدس‌العربی نیز نوشت: رهبر ایران از کشورهای اسلامی خواست که حداقل برای یک مدت محدود رابطه سیاسی خود با رژیم صهیونیستی را قطع کنند.


شبکه السومریه‌نیوز نیز در این باره نوشت: در جریان بازدید رهبر ایران از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه، ایران از موشک هایپرسونیک جدید به‌نام «فتاح۲» رونمایی کرد.


این شبکه عراقی همچنین بخش‌های دیگر بیانات مقام معظم رهبری در جریان این بازدید را منتشر کرد.


همچنین شبکه المسیره نوشت: رهبر ایران تاکید کرد که رژیم صهیونیستی علیرغم بمباران گسترده غزه نتوانست اهداف خود را محقق کند.


این شبکه یمنی به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: بمباران وحشیانه بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان نشان‌دهنده عصبی بودن رژیم صهیونیستی از شکست است.


بر اساس این گزارش، دیگر رسانه‌های عربی نیز رونمایی از موشک هایپرسونیک «فتاح۲» و بیانات مقام معظم رهبری درخصوص تحولات غزه در جریان بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به طور گسترده بازتاب دادند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمرونالدو زدگی حاد یا حادترین رونالدو مسئله این است؟
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *